دلایل و نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 بر سامسونگ Galaxy Buds Live راهنمای خرید

دلایل و نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 بر سامسونگ Galaxy Buds Live

در این مطلب سعی داریم به بررسی دلایل برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 در برابر گلکسی بادز لایو سامسونگ به عنوان دو مدل از بهترین و قدرتمندترین برندهای بازار بپردازیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

اگر برای خرید ایربادز (هدست توگوشی وایرلس) سری به بازار زده باشید بدون شک با ده‌ها مدل از برندهای معروف و یا حتی کمتر شناخته شده روبرو می‌شوید که هر یک ادعای بهترین بودن را دارند. در این مطلب قصد داریم به بررسی مشخصات و عواملی بپردازیم که به شما می‌گویند چرا بین دو محصول پرمدعای بازار یعنی فری بادز 3 هواوی و گلکسی بادز لایو سامسونگ، بهتر است محصول هواوی را انتخاب کنید در واقع ما قصد داریم در این مطلب نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 را نسبت به گلکسی بادر لایو سامسونگ را بازگو نماییم.

گلکسی Buds Live سامسونگ یا هواوی FreeBuds 3 ؟ نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 به گلکسی Buds Live سامسونگ چیست؟  این سوالی است که این روزها بسیاری از کاربران علاقه‌مند به هدفون‌های بی‌سیم واقعی یا همان ایربادزها از خودشان می‌پرسند. در واقع اینکه چه محصولی انتخاب کنید به سلیقه و نظرات خودتان وابسته است ولی مسلماً دانستن خصوصیاتی که موجب برتری واضح یک هدفون بر دیگری شوند می‌توانند دید آگاهانه‌تری به شما بدهند تا محصول بهتر و مناسب‌تر را انتخاب کنید.

هواوی با معرفی ایربادزهای FreeBuds 3 نشان داد که چطور می‌توان مجموعه‌ای از بهترین مشخصاتی که دیگر ایربادزها به صورت منفرد دارند را یک جا جمع کرد.

هواوی با معرفی ایربادزهای FreeBuds 3 نشان داد که چطور می‌توان مجموعه‌ای از بهترین مشخصاتی که دیگر ایربادزها به صورت منفرد دارند را یک جا جمع کرد و در مقابل سامسونگ نیز با معرفی Galaxy Buds Live تلاش نموده تا سبکی متفاوت از این محصولات کاربردی و دوست‌داشتنی را در لیست انتخاب‌های کاربران قرار دهد. با این حال دلایل زیر را می‌توان به عنوان ننکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 در مقابل سامسونگ در این حوزه دانست. در ادامه با هم به این ویژگی‌ها اشاره و آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

طراحی متناسب و سازگار با انواع لاله گوش با وزن کمتر از اصلی ترین نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

بدون تعارف باید گفت که طراحی لوبیایی شکل هدفون گلکسی بادز لایو مناسب هر کاربری با هر ابعاد لاله گوش نیست. سامسونگ طراحی ثابتی را برای ایربادز گلکسی لایو در نظر گرفته است که اگر گوش فرد کوچکتر از آن باشد ممکن است با اعمال فشار بیش از حد موجب قرمز شدن و دردناک شدن گوش کاربر در یک استفاده بلندمدت و یا حتی معمولی شود و اگر اندازه گوش کاربر بزرگتر باشد نیز امکان افتادن ایربادز از گوش وجود دارد و تصور کنید اگر یکی از ایربادزها مفقود شود چه حس ناامیدکننده‌ای ایجاد خواهد کرد.

هر کاربر علاقه‌مندی به ایربادزها قادر خواهد بود با هر سایز گوش از ایربادزهای هواوی FreeBuds 3 به راحتی استفاده نماید.

در مقابل هواوی طراحی استاندارد درون گوشی را در نظر گرفته که حالت عمومی داشته و هر کاربری با هر ابعاد گوشی می‌تواند از آن استفاده کند و این نوع طراحی یکی از اصلی ترین نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3 به ایربادز سامسونگ است. در واقع باید گفت طراحی سامسونگ بیشتر توجه به ظاهر داشته و برای همه کاربران مناسب نیست ولی هر کاربر علاقه‌مندی به ایربادزها قادر خواهد بود با هر سایز گوش از ایربادزهای هواوی FreeBuds 3 به راحتی استفاده نماید.

برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

در مقابل با استفاده از لوبیاهای سامسونگ انجام فعالیت‌های ورزشی بسیار سخت است و همواره باید نگران مراقبت از ایربادز گلکسی لایو از گوش کاربر باشیم و حتی ممکن است در هنگام تحرک بیش از حد نیز این هدفون از گوش کاربر بیفتد. البته سامسونگ تلاش‌هایی در جهت پایداری بیشتر این هدفون در گوش کاربر به خرج داده ولی این یک حقیقت است که هر کاربری با هر عکس‌العملی در هنگام گوش دادن به موسیقی یا در هر شرایط فیزیکی قادر به استفاده طولانی مدت از ایربادز Galaxy Buds Live نخواهد بود.

نکته دیگر در مورد برتری فری بادز 3 وزن کمتر و 4.5 گرمی آن در برابر وزن 5.6 گرمی گلکسی بادز لایو است. البته شاید اینطور تصور شود که این تفاوت 1.1 گرمی برای کاربران چندان ملموس نیست ولی برای افرادی که مدت بسیار طولانی از ایربادز استفاده می‌کنند شاید دقت به کوچکترین نکات مانند این نیز حائز اهمیت باشد که در این مورد می‌تواند موجب برتری FreeBuds 3 گردد.

اولین ایربادز با طراحی Open-Fit و حذف نویز فعال

بسیاری از هدفون‌های بی‌سیم واقعی موجود در بازار برای اینکه بتوانند حذف نویز فعال یا همان ANC را با اعمال درجه فشار بیشتری پیاده کنند دست به دامان استفاده از روشی برای مسدود کردن راه‌های ورود صدای خارجی به گوش کاربر می‌شوند. در این مورد برخی از لایه تطبیق‌دهنده سیلیکونی برای قرار دادن هدفون در گوش کاربر استفاده می‌کنند و برخی دیگر نیز سعی می‌کنند با استفاده از طراحی متفاوت، مسیر گوش کاربر را مسدود کنند.

دلایل برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

اما در یک طراحی فوق‌العاده شرکت هواوی با وجود طراحی Open-Fit که در آن تلاشی برای ممانعت از ورود صدا به گوش کاربر صورت نمی‌گیرد این امکان را فراهم کرده که با وجود قرار گرفتن گوشی به صورت عادی در گوش کاربر، همچنان بتوان قابلیت ANC را در اختیار او قرار داد.

استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و پردازشی موثر صدای محیط راهکار هواوی در این زمینه بوده که FreeBuds 3 را از این لحاظ در میان همه رقبا بی‌مانند کرده است.

استفاده از استاندارد محافظتی IPX4

هواوی هدفون‌های بی‌سیم واقعی یا همان ایربادزهای FreeBuds 3 خود را با استاندارد محافظتی IPX4 طراحی کرده که قابلیت محافظت از برخورد قطرات آب از هر زاویه‌ای را دارند ولی سامسونگ در ساخت هدفون‌های Galaxy Live Buds به اختصاص استاندارد IPX2 بسنده کرده که باعث می‌شود تنها از ایمنی آن در برابر پاشیده‌ شدن قطرات آب از زاویه صفر تا 15 درجه مطمئن باشیم.

نکات برتری هدفون هواوی FreeBuds 3

با توجه به این ویژگی وقتی در هواوی بارانی که با بادی نسبتاً ملایم همراه شده باشد بخواهید از ایربادز استفاده کنید ممکن است هدفون گلکسی بادز لایو شما نتواند در مقابل نفوذ قطرات باران مقاومت زیادی از خود نشان دهد ولی استفاده از ایربادزهای FreeBuds 3 در این مورد هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند. البته این تنها مورد از مزایای این برتری نیست و می‌توان افتادن ناگهانی در آب را نیز در مورد ویژگی‌های دو هدفون مورد مقایسه قرار داد که در هر حالت احتمال آسیب دیدن گلکسی بادز لایو می‌تواند بیشتر از فری بادز 3 باشد.

درایور 14.2 میلی‌متری بزرگتر و قدرتمندتر

هواوی با توجه به طراحی موثر و بزرگتر Open-Fit در هدفون فری بادز 3 امکان طراحی درایوری با ابعاد بزرگتر 14.2 میلی‌متری (در برابر درایور 12 میلی‌متری مورد استفاده در گلکسی بادز لایو) و مطابق آن صدایی با حجم بیشتر و غنای بیشتر را ایجاد نموده است. همچنین این شرکت با جای دادن یک لایه سیلیکونی باکیفیت برای تقویت صداهای بم، امکان افزایش Bass صدای خروجی را نیز به صورت هوشمندانه‌ای فراهم کرده است.

نکات برتری هدفون بلوتوث هواوی FreeBuds 3

فری بادز 3 هواوی دارای درایور بزرگتری نسبت به محصول سامسونگ است که صدای بهتری را نیز برای کاربر فراهم خواهد کرد.

به موجب این ترکیب جذاب همواره می‌توان صدایی شفاف با دقت بالا در فرکانس‌های مختلف را با استفاده از ایربادزهای هواوی فری بادز 3 دریافت کرد که تجربه گوش دادن به موسیقی از طریق هدفون‌های بی‌سیم واقعی را به صورت جذابی تغییر خواهد داد.

بلوتوث 5.1 در مقابل بلوتوث 5.0

به موجب استفاده از تراشه اختصاصی Kirin A1 هواوی در ساخت بخش‌های پردازشی و ارتباطی فری بادز 3، این هدفون به قابلیت‌های جذابی در بخش ارتباطی مجهز می‌شود که گل سر سبد آنها بلوتوث 5.1 است. در نظر داشته باشید که سامسونگ در ساخت گلکسی بادز لایو از تراشه برودکام BCM 43015 استفاده کرده که تنها از نسخه بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌کند.

نکات برتری ایربادز FreeBuds 3

بلوتوث 5.1 به صورت پایه با داشتن قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه 5.0 می‌تواند موجب مصرف توان کمتر و امکانات بیشتری گردد که از جمله آنها می‌توان به شناسایی فاصله هدفون از گوشی و تنظیم توان مورد نیاز برای انتشار اطلاعات به هدفون، تأثیرپذیری بسیار کمتر از نویزهای میدانی و ارائه پهنای باند بیشتر برای افزایش کیفیت صدا، تأخیر همزمانی بین دو هدفون بسیار کمتر و … را اشاره کرد که در یک استفاده طولانی مدت می‌تواند تأثیر خود روی تجربه کاربری را به وضوح نشان دهد.

سنسور استخوان و کیفیت مکالمه بیشتر از نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

یکی از خلاقیت‌های هواوی در ایربادز فری بادز 3 قابلیت دریافت سیگنال‌های صوتی حین مکالمه کاربر با استفاده از ارتعاشات استخوان‌های صورت کاربر است. این ایربادز به سنسور استخوان در درون بدنه مجهز شده که در واقع کمکی برای میکروفون‌های ایربادز بوده و به هنگام مکالمه با دریافت ارتعاشات استخوان صورت کاربر، داده‌های استخراج شده را با سیگنال‌های صوتی دریافتی از طریق میکروفون دریافت کرده و با مقایسه آنها به صورت بسیار موثری می‌تواند نویز محیط را از صدای ارسالی در فرایند مکالمه حذف کند.

خرید ایربادز هواوی FreeBuds 3

این تکنیک هواوی هنگامی که در محیط‌های پرسر و صدا با ایربادز خود مکالمه برقرار کنید به وضوح باعث افزایش کیفیت صدای شما در مقصد خواهد شد.

در عین حال هواوی میکروفون ایربادز فری بادز 3 را نیز درون یک تورفتگی در زیر بدنه ایربادز قرار داده که موجب می‌شود صدای باد توسط میکروفون دریافت نشود و در مکالمه حین دویدن یا در شرایط جوی با باد بیشتر، کیفیت صدای کاربر افت چندانی پیدا نخواهد کرد.

قیمت کمتر در بازار از اصلی ترین نکات برتری ایربادز هواوی FreeBuds 3

علی‌رغم همه مواردی که ذکر شد ممکن است برخی کاربران به بعضی ویژگی‌های خاص برای گلکسی بادز لایو اشاره کنند ولی شاید با شنیدن قیمت این دو ایربادز نظر شما به صورت کلی به سمت محصول هواوی برگردد.

در حالت کلی فری بادز 3 قیمتی تا 30 درصد کمتر از گلکسی بادز لایو در بازار کشور دارد.

در حالت کلی فری بادز 3 قیمتی تا 30 درصد کمتر از گلکسی بادز لایو در بازار کشور دارد و با وجود امتیازات فوق که به آنها اشاره شد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای استفاده حین فعالیت‌های ورزشی و یا در شرایط جوی خاص باشد. شاید همین مورد یکی از بارز‌ترین دلایلی باشد که در این مقاله ما را بر آن داشت تا خرید فری بادز 3 در مقابل گلکسی بادز لایو را پیشنهاد کنیم که البته دلیلی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

دلایل خرید ایربادز هواوی FreeBuds 3

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بارزترین نکات برتری ایربادزهای FreeBuds 3 در مقابل گلکسی بادز لایو را با هم مورد بررسی قرار دهیم تا ببینیم چه دلیلی وجود دارد تا با وجود گلکسی بادز لایو سامسونگ، انتخاب اول بسیاری از کاربران، فری بادز 3 باشد.

از مهمترین این دلایل، استفاده در هر شرایطی مانند روزمرگی‌ها، حین ورزش، شرایط جوی خاص و …، کیفیت صدای شفاف‌تر با استفاده از درایور بزرگتر، بلوتوث سریع‌تر نسخه 5.1، کیفیت مکالمه بیشتر با استفاده از سنسور استخوان و در نهایت قیمت کمتر است. در نهایت اگر بین این دو ایر بادز برای خرید و استفاده در هر شرایطی دچار شک و تردید شده‌اید شاید بتوانید با توجه به دلایل فوق به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!