رتبه اول پرفروش ترین برند گوشی های‌ هوشمند دنیا به هواوی تعلق گرفت

رتبه اول پرفروش ترین برند گوشی های‌ هوشمند دنیا به هواوی تعلق گرفت

شررکت هوآوی با پشت سر گذاشتن رقبای نام‌دار خود، تبدیل به پرفروش ترین برند گوشی های‌ هوشمند در ماه آوریل سال 2020 میلادی شد.

با اینکه هوآوی با برخی محدودیت‌های تجاری از سوی ایالات متحده آمریکا روبرو شده، اما این تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند موفق شده با پشت سر گذاشتن سامسونگ، به سازنده شماره یک گوشی موبایل در دنیا تبدیل شود. به این ترتیب در حال حاضر هوآوی محبوب‌ترین برند گوشی هوشمند در دنیا شناخته می‌شود.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه معتبر Counterpoint Research، هوآوی به عنوان پرفروش ترین برند گوشی دنیا در ماه آوریل 2020 برای اولین بار کمپانی سامسونگ را پشت سر گذاشته است. با این دستاورد هوآوی توانست دراین ماه 21٫4 درصد از کل بازار جهانی گوشی موبایل را به دست بگیرد و سامسونگ را با سهم 19 درصدی پشت سر بگذارد.

پرفروش ترین برند گوشی دنیا
در ماه آوریل در مجموع 69٫37 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در دنیا به فروش رفت که سهم هوآوی از آن، نزدیک به 15 میلیون دستگاه است.
پیش از این نیز هوآوی بالاتر از اپل قرار داشت و دومین کمپانی در بین پرفروش ترین برند گوشی های‌ هوشمند بود. اما در آوریل امسال با پیشی گرفتن از سامسونگ، عنوان پرفروش‌ترین برند گوشی موبایل در دنیا را از آن خود کرد.
با اینکه ممکن است جایگاه شرکت‌ها به عنوان پرفروش‌ترین برند موبایل جهان در ماه‌های میلادی آینده عوض شود، اما هوآوی ثابت کرده پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به پرفروش‌ترین برند گوشی موبایل در سال 2020 را دارد. این کمپانی در چشم‌انداز پنج ساله خود این هدف را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد که حتی تحریم‌های دولت آمریکا نیز نتواند مانعی برای رسیدن به این هدف باشد.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!