سرویس‌های موبایلی هواوی (HMS)

بیشتر بخوانید

آموزش‌ها و سوالات متداول

آخرین اطلاعات اپلیکیشن‌های موبایل

ویدئو‌های آموزشی

گوشی‌های HMS هوآوی

سوالات متداول

سرویس‌های موبایل هواوی یک پلتفرم نرم‌افزاری برای دستگاه‌های هواوی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید است که امکانات فراوانی را پیش روی کاربران و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار قرار می‌دهد. از جمله سرویس‌های پایه‌ای این پلتفرم می‌توان به شناسه مخصوص هواوی Huawei ID، مارکت اپلیکیشن App Gallery، خدمات ابری (Cloud) هواوی و اپلیکیشن سلامتی Huawei Health اشاره کرد. تمامی قابلیت‌های اکوسیستم هواوی از طریق فعال‌سازی Huawei ID فعال می‌شوند.

توسعه سرویس‌های موبایلی هواوی اتفاقی است که از سالیان گذشته در شرکت هواوی صورت گرفته و سال‌ها است که این شرکت سرگرم توسعه اکوسیستم مخصوص خود برای رسیدن به استقلال بیشتر بوده است. شاید شرایط کنونی باعث سرعت‌گیری روند توسعه این اکوسیستم شده باشد اما به هر حال روند دستیابی به استقلال کامل در همه زمینه‌ها از اهداف بلندمدت هواوی بوده و خواهد بود.

هارمونی سیستم‌عامل اختصاصی هواوی است که توسط این شرکت توسعه پیدا کرده است. گوشی‌های هواوی در حال حاضر مجهز به سیستم‌عامل اندروید هستند که به واسطه آنکه یک سیستم‌عامل منبع باز است، هیچ محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

تمامی به روز‌رسانی‌های گوشی‌های هواوی مرتبط با سیستم عامل اندروید بلافاصله پس از انتشار برای گوشی‌های هواوی قابل دریافت خواهد بود.

هواوی یکی از کامل‌ترین خدمات پس از فروش در ایران را منطبق با استانداردهای جهانی در ایران ارائه می‌کند. برخی از این خدمات در ادامه آمده است.  18 ماه خدمات رایگان برای محصولات دارای گارانتی رسمی  تعهد 5 ساله برای تامین قطعه برای همه محصولات  امکان تعویض گوشی تا 7 روز از خرید  امکان تعویض در صورت تکرار یک مشکل در گوشی برای سومین مرتبه  امکان تعویض در صورت موجود نبودن قطعه مورد نیاز  تعویض با مدل بالاتر در صورت موجود نبودن مدل مشابه  ارسال گوشی تعویضی به آدرس مشتری  خدمات ارسال و دریافت رایگان برای شهرهای اصلی

یکی از سه فروشگاه برتر بین‌المللی اپلیکیشن در دنیا که هم‌اکنون به حدود 400 میلیون کاربر به صورت ماهانه در دنیا خدمات نرم‌افزاری ارائه می‌کند. این پلتفرم با هدف ارائه خدمات سریع و ایمن از سال 2011 شروع به کار کرده و اکنون یکی از منابع اصلی دانلود اپلیکیشن در دنیا است.

شما می¬توانید با استفاده از هر آدرس ای‌میلی، حتی جی‌میل اقدام به ساخت شناسه هوآوی کنید. ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی هوآوی خود شوید. • وارد بخش Huawei ID شوید و سپس گزینه ثبت نام (Register) را انتخاب نمایید. • توافقنامه حفظ حریم شخصی را تا انتها خوانده و تائید نمایید. • یک کشور به دلخواه خود (که پیشنهاد ما عراق یا امارات متحده عربی است) را در قسمت منطقه انتخاب نمایید. • کشور انتخابی خود را تائید نمایید. • توافقنامه کاربری را تائید کرده و گزینه موافقم را بزنید. • تاریخ تولد خود را وارد نمایید.در حال حاضر امکان استفاده از شماره همراه وجود ندارد. در این قسمت استفاده از نشانی ایمیل را انتخاب نمایید. • برای حفظ امنیت حساب خود در قسمت بعد یک رمز عبور تنظیم نمایید. • سپس از شما درخواست می¬شود تا جهت تایید هویت خود شماره همراه وارد نمایید لطفا گزینه بعدا (Later) را انتخاب نمایید. • برای ایمیلی که وارد نمودید از طرف هوآوی یک پیام ارسال می شود، از طریق لینک موجود در آن پیام، آن را تایید نموده و ثبتنام را نهایی کنید.

این به آن معنا نیست که امکان استفاده از شناسه هوآوی در ایران محدود است. خیر شما می‌توانید از امکاناتی که به واسطه داشتن شناسه هوآوی در اختیار همه قرار می‌گیرد، استفاده کنید. تیم ایران هوآوی در تلاش است تا در آینده نزدیک ایران نیز به لیست کشورها اضافه شود.

لطفا توجه داشته باشید در صورت حذف شناسه هوآوی اطلاعات شخصی شما که در شناسه هوآوی ذخیره شده است حذف می¬گردد و قابل بازیابی نمی¬باشد. جهت حذف حساب شناسه هوآوی از مسیر زیر در بخش تنظیمات استفاده نمائید. Settings > Huawei ID > privacy center > delete account تنظیمات> ورود یا شناسه هوآوی> مرکز حریم خصوصی> حذف حساب کاربری را انتخاب نمایید، سپس دستورالعملهای روی صفحه را جهت حذف شناسه هوآوی دنبال کنید. در صورتی که از حساب کودک استفاده میکنید لطفا ابتدا با حساب کودک وارد شناسه شوید و ابتدا حساب کودک را حذف کرده و سپس از طریق مسیر فوق حساب اصلی را حذف نمایید. همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر حساب کاربری را حذف نمایید. ابتدا حساب کاربری و رمز را وارد نمایید سپس گزینه Privacy center را انتخاب نموده و بر روی گزینهDeleted account کلیک کنید. https://id7.cloud.huawei.com/CAS/portal/loginAuth.html?validated=true&themeName=red&service=https%3A%2F%2Fhwid7.vmall.com%2FCAS%2Fportal%2FuserCenter%2Findex.html&loginChannel=39000000&reqClientType=39&lang=en-us&countryCode=de نکته: پس از پاک شدن حساب شناسه هوآوی میتوانید با استفاده از همان آدرس ایمیل، شناسه جدید ایجاد نمایید.

با استفاده از روشهای زیر می¬توانید برای شناسه هوآوی خود رمز جدیدی بگذارید. 1. در صورتی که با شناسه هوآوی خود وارد سیستم نشده¬اید، لطفا از مسیر زیر استفاده نمائید Setting > Log in to Huawei ID > Forget Password تنظیمات > ورود با شناسه هوآوی > انتخاب گزینه فراموشی رمز عبور و سپس ادامه دستورالعمل‌های روی صفحه جهت بازیابی رمز 2. چنانچه با شناسه هوآوی خود وارد سیستم شده اید، لطفا از مسیر زیر استفاده نمائید Settings > Huawei ID > account and security > security center > change password تنظبمات > شناسه هوآوی > حساب و امنیت > مرکز امنیت > تغیر رمز ورود > انتخاب گزینه فراموشی رمز عبور و سپس ادامه دستورالعمل¬های روی صفحه جهت بازیابی رمز

لطفا در این قسمت در پایین صفحه گزینه بعدا (Later) را انتخاب نمایید، در این قسمت نیازی به وارد کردن شماره همراه نمی باشد. در صورتی که گزینه بعدا قابل مشاهده نمی¬باشد لطفا از مسیر ثبت شناسه خود فیلم تهیه کرده و برای شماره واتساپ 09362523403 ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.

به منظور تغییر رمز ورود شناسه هوآوی از منوی اصلی دستگاه وارد مرکز حساب (Account center) شده و گزینه حساب و امنیت (Account and security) را انتخاب نمایید، سپس وارد قسمت تغییر رمز ورود (Change password) شوید. در این صفحه سه قسمت دیده می‌شود. در بخش اول رمز ورود فعلی و دو بخش بعدی رمز ورود جدید را وارد نمائید. پس از وارد کردن رمز ورود جدید و تایید آن می‌توانید از آن استفاده نمایید.

خیر، متاسفانه امکان بازیابی اطلاعات از شناسه قبلی که با انتخاب کشور ایران ساخته¬اید وجود ندارد لطفا از یک ایمیل دیگر استفاده کنید و یک شناسه جدید ایجاد کنید.

شناسه هوآوی به منظور استفاده از نرم¬افزارهای اختصاصی هواوی از قبیل برنامه‌های «تم» (Theme)، «اپ گالری» (App Gallery)، خدمات ابری (Cloud)، سرویس موسیقی آنلاین و دسترسی به قابلیت یافتن تلفن گمشده خود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که پیش از این با استفاده از کشور ایران اقدام به ساخت شناسه هوآوی کرده باشید، در حال حاضر امکان وارد شدن به شناسه هوآوی را نخواهید داشت. در صورتی که شناسه با کشور ایران ساخته نشده است، موارد زیر را به منظور رفع مشکل بررسی نمایید: • حتما بررسی نمایید به اینترنت پرسرعت متصل باشید. • توجه داشته باشید در صورتی که چندین بار ورود ناموفق داشته باشید به دلایل امنیتی تا 24 ساعت امکان ورود نخواهید داشت. • نهایتا در وارد کرد رمز عبور خود دقت کرده تا به صورت دقیق و صحیح وارد شود.

به منظور تغییر منطقه شناسه هواوی، می¬بایست به طور کل شناسه را حذف کرده و مجددا اقدام به ساخت آن با منطقه جدید نمایید.

نسخه Cloud 10.6.2.300 و بالاتر: Setting > Log in to Huawei ID > Cloud > Cloud Backup > Backup به تنظیمات> ورود به سیستم با شناسه HUAWEI > Cloud > پشتیبان گیری Cloud > بازیابی اطلاعات، انتخاب نسخه پشتیبان و بازگرداندن را لمس کنید. نسخه Cloud 10.6.2.300 و یا پایین تر: Setting > Log in to Huawei ID > Cloud > Cloud Backup به تنظیمات > ورود به سیستم با شناسه HUAWEI > Cloud > پشتیبان گیری Cloud > یک نسخه پشتیبان را انتخاب کنید و بازیابی را لمس کنید.

نسخه Cloud 10.6.2.300 و یا بالاتر: Setting > Log in to Huawei ID > Cloud > Storage Management > Backup به تنظیمات > با شناسه HUAWEI وارد شوید > Cloud > مدیریت فضای ذخیره سازی> پشتیبان گیری از Cloud، دستگاه خود را انتخاب کنید و حذف پشتیبان را لمس کنید. تمام داده های پشتیبان گیری Cloud برای دستگاه حذف خواهد شد. نسخه Cloud 10.6.2.300 و یا پایین تر: Setting > Log in to Huawei ID > Cloud > Backup به تنظیمات > ورود به سیستم با شناسه HUAWEI > Cloud > پشتیبان گیری Cloud بروید، یک نسخه پشتیبان را انتخاب کنید و Delete را لمس کنید.

به منظور مشاهده و دانلود تم جدید نیاز است که روی دستگاه شناسه هوآوی تعریف کرده باشید. به منظور تعریف شناسه هوآوی در برنامه تم، پس از ورود به برنامه، از نوار ابزار پایین صفحه گزینه من (Me) را انتخاب نموده و از قسمت بالای صفحه گزینه ورود به شناسه هوآوی را لمس کنید. سپس شناسه و گذرواژه خود را وارد نموده و از تم های جدید و متنوع استفاده نمایید.

با توجه به اینکه شناسه هوآوی شما مربوط به کشور دیگری است و نوع ارز مورد استفاده درآن کشور با ارز مورد استفاده در ایران متفاوت است، می¬توانید از تم‌های رایگان از طریق دسته¬بندی¬ها > برترین¬های رایگان استفاده نمایید.

بصورت کلی این قابلیت برای تعدادی از مناطق پشتیبانی می‌شود که منطقه ایران جزو این لیست نیست.

بصورت کلی امکان خریداری این سرویس امکان‌پذیر نمی‌باشد. زیرا به دلیل انتخاب منطقه جایگزین امکان ورود شماره تماس و کارت معتبر بین‌المللی وجود ندارد.

ابتدا باید شناسه هوآوی برای دستگاه تعریف کرد. سپس پس از ساخت شناسه به تنظیمات موسیقی مراجعه کرده و سرویس موسیقی آنلاین را فعال کنید. حالا می‌توانید در تنظیمات موسیقی به بخش شناسایی مراجعه کنید.

می‌توانید به قسمتApp Gallery مراجعه کنید. سپس وارد قسمت من (Me) شوید و در قسمت مدیریت سریع برنامه‌ها (Quick App Manager) برنامه مورد نظر را جستجو کرده و روی صفحه اجرا کنید.

میتوانید پس از جسنجوی برنامه در بخش مدیریت سریع برنامه‌ها (Quick App Manager) و انتخاب آن سه نقطه بالای صفحه را انتخاب کنیم و گزینه اضافه کردن به صفحه اصلی (Add To Desktop) را انتخاب کنیم و این آیکون روی صفحه نمایش ذخیره می‌شود.

این طرح یکی از مهمترین و مطمئن‌ترین روش‌های هوآوی برای بررسی میزان رضایت مشتری است. این پایش به صورت خودکار برای کاربران ارسال می‌شود، فقط کافی است تنظیمات ساده‌ای در برنامه Support انجام دهید. برای مشاهده نحوه فعال کردن پوش نوتیفیکیشن به لینک زیر وارد شوید. https://huaweimobilefarsi.com/blog/push-notification-tutorial/

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!