در نیمه‌ اول سال جاری میلادی، 35 میلیون دلار سود روزانه هوآوی بوده است.

در نیمه‌ اول سال جاری میلادی، 35 میلیون دلار سود روزانه هوآوی بوده است.

به گفته‌ هلدینگ سرمایه‌گذاری Securities Times، هوآوی به تازگی گزارش مالی نیمه‌ اول سال 2020 در بازار بین بانکی را منتشر کرده است و طبق این گزارش هوآوی در نیمه‌ اول سال 2020 توانسته درآمد عملیاتی 450.7 میلیارد یوآنی (معادل 65.6 میلیارد دلار) به دست بیاورد. این دستاورد به معنی رشد 13.67 درصدی (YoY) در مقایسه با سال پیش است. در همین بازه‌ زمانی، سود خالص هوآوی 43.1 میلیارد یوآن (معادل 6.2 میلیارد دلار) ارزیابی شده که رشد سالانه‌ 23.49 درصدی را نشان می‌دهد. در نیمه‌ اول سال 2020 میلادی، تقریبا 35 میلیون دلار سود روزانه هوآوی بوده است.

نتایج عملیاتی هوآوی در نیمه‌ اول سال 2020 نشان می‌دهند که این شرکت در 6 ماهه‌ اول سال توانسته است درآمد حاصل از فروش خود را به 454 میلیارد یوآن (66 میلیارد دلار) برساند؛ یعنی رشد سال به سال 13.1 درصدی و حاشیه‌ی سود خالص 9.2 درصدی.

35 میلیون دلار سود روزانه هوآوی
نتایج عالی گزارش سود روزانه هواوی در نیمه‌ی اول سال 2020

بخش محصولات مصرفی هوآوی با کسب 255.8 میلیارد یوآن (36.5 میلیارد دلار) توانسته بیشترین درآمد را برای هوآوی حاصل کند. بخش کسب‌وکارهای مخابراتی (مربوط به اپراتورهای موبایل) و سازمانی (Enterprise) این شرکت نیز به ترتیب 159.6 میلیارد یوآن (22.8 میلیارد دلار) و 36.3 میلیارد یوآن (5.1 میلیارد دلار) درآمد را ثبت کرده‌اند.
نتایج حاصل‌شده از گزارش سود روزانه تجارت هواوی، در نیمه‌ اول سال 2020 نشان می‌دهند که علارغم تمام فشارها برای کاهش پیشرفت این شرکت، هوآوی در حال حاضر وضعیت خوبی دارد. هوآوی در سال 2019 رکوردشکنی کرد و حدود 240 میلیون دستگاه گوشی موبایل را به سراسر دنیا فرستاد. این شرکت در ماه آوریل سال 2020 سامسونگ را پشت سر گذاشت و عنوان برترین تولیدکننده‌ی گوشی موبایل در دنیا را به دست آورد. شرکت هوآوی همچنین بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌های موبایل هوشمند 5G در جهان است.
هوآوی در این مورد گفته: «در شرایطی که کشورهای دنیا در حال مبارزه با پاندمی کووید 19 هستند، اطلاعات و فناوری‌های ارتباطات (ICT) نه تنها به ابزاری حیاتی برای مبارزه با ویروس تبدیل شده‌اند، بلکه موتوری برای احیای اقتصادی هم هستند. هوآوی تعهدش به کار کردن با اپراتورهای موبایل و شرکای این صنعت را از نو تعریف کرده است تا عملیات شبکه را پایدار نگه دارد، سرعت تحول دیجیتال را افزایش دهد و از تلاش‌های محلی برای محدود کردن شیوع‌ها و بازگشایی اقتصادهای منطقه‌ای پشتیبانی کند. محیط پیچیده‌ خارجی باعث می‌شود تا همکاری آزادانه و اعتماد در زنجیره‌ی ارزش جهانی، بیش از پیش اهمیت پیدا کنند. هوآوی پیمان بسته تا به تعهداتی که به مشتریان و تامین‌کنندگان داده، عمل کند. همچنین به حرکت رو به جلویش ادامه دهد و در اقتصاد دیجیتال جهانی و توسعه‌ی فناورانه مشارکت داشته باشد؛ فارغ از اینکه این شرکت در آینده با چه چالش‌هایی مواجه خواهد بود.»

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!