برنامه هواوی برای نصب سیستم عامل هارمونی روی بیش از 100 میلیون دستگاه در سال جاری اخبار

برنامه هواوی برای نصب سیستم عامل هارمونی روی بیش از 100 میلیون دستگاه در سال جاری

قرار است طی ماه جاری میلادی نسخه 3.0 سیستم عامل هارمونی هواوی به صورت رسمی معرفی شود. در عین حال برنامه‌های زیادی برای گسترش استفاده از این سیستم عامل وجود دارد تا در سال جاری میلادی روی بیش از 100 میلیون دستگاه نصب شود.

محدودیت‌های دولت آمریکا برای هواوی موجب یک اتفاق مثبت برای این شرکت شده و آن خودکفایی در بسیاری زمینه‌ها و توسعه پروژه‌های استراتژیک مانند HarmonyOS است؛ سیستم عاملی که می‌تواند یک ابزار مناسب برای همه دستگاه‌های هواوی باشد.

در همین زمینه، ژو ژینجان، یکی از مدیران ارشد هواوی اعلام نموده که قرار است این سیستم‌عامل تنها در سال 2021 روی بیش از 100 میلیون دستگاه هواوی نصب شود.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که این پیش‌بینی با تکیه بر اطلاعات قبلی و جلب نظر همکاری 20 شرکت سخت‌افزاری و بیش از 280 توسعه دهنده نرم‌افزار عنوان شده تا بتوان پلتفرم جدید هواوی را با محصولات جدید و با انعطاف بالا، گسترش داد.

آقا وانگ چنلگو، مدیر بخش نرم‌افزار مشتریان شرکت هواوی در این زمینه می‌گوید که سیستم عامل هارمونی در واقع سیستم‌عامل نسل بعدی دستگاه‌های هوشمند است که تعامل دستگاه‌ها را به صورت یکپارچه میسر کرده و گستره وسیعی از ابزارها را پوشش دهد. او معتقد است که هدف هواوی برای نصب هارمونی او اس قابلیت گسترش داشته و می‌توان روی عددی بیش از 300 میلیون دستگاه نیز حساب باز کرد.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از این هستند که بسیاری از شرکت‌های چینی فعال در حوزه تجهیزات خانه هوشمند، تمایل زیادی به استفاده از این سیستم‌عامل از خود نشان داده و حتی برخی از تجهیزات خود با HarmonyOS را نیز معرفی و به بازار عرضه کرده‌اند.

اما در مورد دستگاه‌هایی مانند گوشی هوشمند، در جریان رویداد رونمایی از گوشی تاشو هواوی Mate X2 اعلام شد که برخی از گوشی‌های پرچمدار شرکت قرار است که در ماه آوریل سال 2021 به نسخه پایدار HarmonyOS بروز شوند. با این حال بنابر اخبار جدیدتر می‌توان اواسط خرداد ماه را به عنوان موعد عرضه اولین بروزرسانی‌های سیستم‌عامل هارمونی برای برخی گوشی‌های هواوی، در نظر گرفت.

از سوی دیگر، HarmonyOS می‌تواند روند مدرن‌سازی هوشمند شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات، از ابزارهای اینترنت اشیا گرفته تا گوشی‌های هوشمند را نیز با سرعت بیشتری به پیش برده تا شرایط برای توسعه هر چه بیشتر بسترهای واقعاً هوشمند، فراهم گردد.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!