هواوی مقام اول محاسبات پیشرفته در بین 100 شرکت برتر کسب کرد اخبار

هواوی مقام اول محاسبات پیشرفته در بین 100 شرکت برتر کسب کرد

هوآوی افزون بر بازار موبایل، تجهیزات مخابراتی و وسایل هوشمند، در زمینه هوش مصنوعی و محاسبات سریع (HPC) نیز در زمره مطرح‌ترین کمپانی‌های دنیا است. اخیراً هواوی مقام اول محاسبات پیشرفته در بین 100 کمپانی چینی فعال در زمینه محاسبات سریع، را کسب کرد.

کنفرانس محاسبات جهانی سال 2021 میلادی در روز 30 سپتامبر با شعار «محاسبه کردن آینده همه چیز» برگزار می‌شود اما پیش از آن مرکز توسعه صنعت اطلاعات چین (CCID)، عنوان کرد، هواوی برترین شرکت در محاسبات پیشرفته در سال جاری است.

هواوی مقام اول محاسبات پیشرفته

هواوی برای کسب جایگاه مقام اول محاسبات پیشرفته با شرکت‌های چینی فعال در زمینه محاسبات سریع، زیرساخت‌های محاسباتی و سرویس‌های محاسباتی رقابت می‌کرد.

در واقع محاسبات پیشرفته به هرگونه انجام محاسبات اتلاق می‌شود که برای هدف خود به بیش از یک کامپیوتر نیازمند باشد و یا به عبارتی به‌طور هم‌زمان از چندین کامپیوتر استفاده کند. این ابر کامپیوترها و خوشه‌های کامپیوتری برای حل انبوهی از معادلات پیچیده بکار گرفته می‌شوند.

در این گزارش کمپانی‌های برتر بر اساس توانایی‌هایشان از نظر سخت افزار، هسته اصلی، نرم افزار، زیر ساخت‌ها و خدمات ارزیابی و رتبه بندی شده‌اند. برای این کار بیش از 300 کمپانی بررسی و تحلیل شده‌اند که مواردی چون سود عملیاتی، نرخ رشد درآمد، توانایی‌ها در زمینه تحقیق و توسعه و پیشرفت آنها نیز مد نظر قرار گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده چین در جریان برنامه پنج‌ساله چهاردهم توسعه خود قصد دارد به یکی از اصلی‌ترین تأمین‌کنندگان فناوری‌های محاسباتی در بازارهای جهانی تبدیل شود.

فناوری محاسبات پیشرفته هواوی از پلتفرم‌هایی مانند Kunpeng و Shengteng به عنوان هسته اصلی و OpenEuler  و OpenGauss به عنوان نرم افزار اصلی بهره برده است. علاوه بر این هواوی دارای 24 مرکز نوآوری زیست محیطی و 700 هزار توسعه‌دهنده بوده که با 3500 شرکت در حال همکاری هستند.

Huawei Kunpeng Computing یکی از شرکت‌های فعال در زمینه محاسبات پیشرفته است که در سال 2019 توسط هوآوی تاسیس شد و با قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته خود؛ امکانات کاملی را در اختیار مشتریان تجاری خود قرار می‌دهد.

Huawei AI Computing هم پلتفرمی در زمینه محاسبات پیشرفته است و بیش از 360 هزار توسعه‌دهنده و 100 مجموعه دانشگاهی به طور مشترک بر روی آن کار می‌کنند.

هوآوی مقام اول محاسبات پیشرفته

 شایان ذکر است هوآوی چیزی حدود 1493 اختراع در زمینه فناوری‌های پردازشی به ثبت رسانده که از میان آنها 775 اختراع در سازمان داده مالکیت معنوی چین و 315 اختراع دیگر هم به ثبت جهانی رسیده‌اند.

کلام آخر

علاوه بر کسب مقام اول محاسبات پیشرفته توسط هواوی، این کمپانی مالک بیش از 120 استارتاپ در زمینه نوآوری در محاسبات ابری در بُعد صنعتی بوده و با 300 شرکت و 17 هزار توسعه‌دهنده در این زمینه در حال همکاری است. همین امر موجب شده هوآوی به عنوان یک کمپانی پیشرو بتواند خدمات متنوعی را برای هزاران مشتری از صنایع گوناگون ارائه داده و در مسیر پیشرفت گام بردارد.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!