نتایج اولین تست‌ها از عملکرد نسخه بتای سیستم عامل هارمونی هواوی؛ سریع و بهینه اخبار

نتایج اولین تست‌ها از عملکرد نسخه بتای سیستم عامل هارمونی هواوی؛ سریع و بهینه

هفته گذشته اولین نسخه‌های بتای سیستم‌عامل هارمونی 2.0 هواوی در اختیار توسعه‌دهندگان تأیید شده هواوی قرار گرفت. مسلماً بررسی نتایج به دست آمده از عملکرد این سیستم‌عامل می‌تواند اطلاعات و دید مناسبی از وضعیت و عملکرد آن در اختیار ما بگذارد. به تازگی یکی از توسعه‌دهندگان این سیستم‌عامل نتایج بررسی آن در تست سیستم عامل هارمونی هواوی از جمله عملکرد در گیمینگ را منتشر کرده که نشان از افزایش کارایی و عملکرد در برابر EMUI بر پایه اندروید دارد.

نوزده دستگاه شامل گوشی، تبلت و تلویزیون در لیست دریافت‌کنندگان نسخه بتا سیستم‌عامل هارمونی 2.0 قرار دارند و این بدان معناست که عملکرد این سیستم‌عامل بر مبنای میکروکرنل روی دستگاه‌های مختلف به خوبی می‌تواند استخراج شود.

استفاده از سیستم‌عامل هارمونی به عنوان سیستم‌عاملی به جز اندروید روی دستگاه‌هایی که روزانه در زندگی ما نقش مهمی ایفا می‌کنند، تجربه‌ای جالب توجه خواهد بود. تلاشی که حاصل زحمت 5 ساله تیم نرم‌افزاری هواوی در توسعه بستری نرم‌افزاری برای دریافت حداکثر کارایی از سخت‌افزارهایی است که تا به امروز تنها سیستم‌عامل اندروید را به عنوان روح نرم‌افزاری خود متصور بودند.

همانطور که عنوان شد نسخه بتا از HarmonyOS 2.0 به تازگی برای توسعه‌‌دهندگان و کاربران ثبت‌نام کرده هواوی ارسال شده و کم و بیش نتایج اولین آزمون‌های عملکردی آنها نیز از راه می‌رسد؛ آزمون‌هایی که حالا می‌توانند عملکرد پروژه بزرگ هواوی را به ما نشان دهند.

گزارش‌های اخیر از تست سیستم عامل هارمونی هواوی، نشان دهنده این است که با وجود پوسته بسیار نزدیک سیستم‌عامل هارمونی به EMUI 11، تغییرات اندک و جزئی نسبت در زمینه ظاهری نیز در آن ایجاد شده است. اما در کنار این تغییرات، بیشتر تلاش هواوی افزایش کارایی، پایداری و اضافه نمودن قابلیت‌های عملکردی به HarmonyOS 2.0 Beta بوده است.

تست سیستم عامل هارمونی هواوی

به تازگی یکی از توسعه‌دهندگان چینی در حساب شبکه اجتماعی Weibo خود اقدام به انتشار نتایج بررسی‌ها و تست سیستم عامل هارمونی هوآوی، از نظر عملکرد نسخه بتا 3 سیستم‌عامل هارمونی 2.0 روی گوشی Mate X2 هواوی و مقایسه آن با عملکرد EMUI روی گوشی Mate 40 Pro نموده است.

فارغ از نتیجه اولیه تست سیستم عامل هارمونی هواوی که افزایش سرعت راه‌اندازی سیستم در هارمونی را نشان می‌دهد، بخش دوم تست‌ها، قصد به چالش کشیدن عملکرد بازی را هدف قرار داده که نتایج جالبی را نشان می‌دهد.

تست‌های انجام شده، نتایج اجرای دو بازی King of Glory و Peace Elite HDR را مورد بررسی قرار داده که به صورت کلی ارتقای محسوسی در پارامترهای حائز اهمیت در این زمینه مانند افزایش نرخ فریم‌دهی در هنگام اجرای بازی و کاهش توان مصرفی دستگاه نسبت به EMUI اشاره دارد.

همچنین کاربر دیگری نیز اجرای دو بازی Honor of Kings و Peace Elite را روی Mate X2 با نسخه بتا هارمونی 2.0 مورد بررسی قرار داده که در هر دو امتیازات بالاتری برای دو فاکتور ultimate picture quality و  HDR anti-aliasing mode به ثبت رسیده است.

این کاربر همچنین به ارتقای عملکرد روان سیستم‌عامل و پایداری این سیستم‌عامل نسبت به EMUI 11 نیز اشاره داشته که مصرف توان کمتر نیز در طی تست‌های انجام شده به ثبت رسیده است.

البته عملکرد کلی سیستم در این زمینه تغییر محسوسی نداشته که به نظر بیشتر به علت تمرکز تیم توسعه‌دهنده سیستم‌عامل هارمونی بر ارتقای پله به پله آن و برنامه‌ریزی بر افزایش کارایی طی نسخه‌های بعدی است.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!