پردازنده هواوی Mate 40 با فناوری 5 نانومتری در ماه اکتبر عرضه خواهد شد

پردازنده هواوی Mate 40 با فناوری 5 نانومتری در ماه اکتبر عرضه خواهد شد

«ریچارد یو» (Richard Yu) مدیر گروه محصولات مصرفی هواوی در جریان یک مصاحبه تایید کرد که پردازنده هواوی Mate 40 که در ماه اکتبر عرضه خواهد شد، طبق وعده از نوع 5 نانومتری خواهد بود.

این حرف او اطلاعات مهمی در بر دارد؛ چرا که باعث می‌شود تا شایعات اخیر مبنی بر تاخیر عرضه این گوشی هوشمند به دلیل فشارهای امریکا، به طور کلی رد شوند. این شایعات مدعی بودند زمان عرضه‌ی گوشی Huawei Mate 40 به دلیل مشکل در تامین قطعات به سال 2011 موکول شده است.
گوشی موبایل Huawei Mate 40 در اکتبر 2020، یعنی حدودا یک ماه دیگر عرضه می‌شود و به چیپ‌ست قدرتمند ساخته‌شده با فناوری 5 نانومتری مجهز خواهد بود. شرکت «کوالکام» (Qualcomm)، رقیب هواوی، در حال حاضر هیچ چیپی با فناوری 5 نانومتری تولید نکرده است. این موضوع در مورد شرکت‌های دیگری که در این بازار فعال هستند هم صدق می‌کند. این به آن معنی است که هوآوی موفق به عرضه اولین چیپ‌ست مجهز به فناوری 5 نانومتری در بعد تجاری و گسترده شده است.

انتظار بیشتر برای تجربه پردازنده هواوی Mate 40

با وجود اینکه ماه اکتبر امسال به عنوان زمان عرضه‌ی گوشی موبایل Huawei Mate 40 اعلام شده، اما این زمان برای عرضه‌ی گوشی به صورت انحصاری در بازار چین در نظر گرفته شده است و احتمال دارد زمان بیرون آمدن این گوشی از مرزهای چین و عرضه آن در بازارهای بین‌الملل به سال 2021 موکول شود.

عرضه‌ی جهانی گوشی Huawei Mate 40 در بهار و تابستان سال 2021 به شرکت هواوی زمان کافی را می‌دهد تا پردازنده هواوی Mate 40 را به تعداد کافی تولید کند. علاوه بر این موضوع، تا آن زمان نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و شرایط هواوی با این کشور نیز مشخص خواهد شد.

هواوی Mate 40
هنوز اطلاعات دقیقی درباره مشخصات کامل گوشی Huawei Mate 40 منتشر نشده، اما عکس‌های غیر رسمی که به بیرون درز کرده‌، باعث گمانه‌زنی‌هایی درباره ظاهر آن شده است. بر اساس عکس‌ها، بخش جلویی گوشی به صورت کامل با نمایشگر پوشانده شده و یک دوربین دوگانه در بخش کوچکی از بالای نمایشگر جا خوش کرده است. ضخامت لبه‌های کناری بدنه هم به لطف نمایشگرهایی که در چند سال اخیر تولید شده‌اند، به حداقل رسیده‌اند. پشت گوشی Huawei Mate 40 نیز یک قسمت دایره‌ای شکل برای دوربین‌ها گنجانده شده است که تقریبا تبدیل به مشخصه نمادین این سری شده است.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!