خلاقیت در ابداع گوشی هوآوی با صفحه نمایش دوطرفه

خلاقیت در ابداع گوشی هوآوی با صفحه نمایش دوطرفه

بر پایه گزارش‌های منتشر شده، این شرکت روی یک گوشی هوآوی با صفحه نمایش دوطرفه (Dual-Sided) کار می‌کند که می‌تواند جایگزین جالبی برای گوشی‌های تاشو باشد. طرح گوشی هوآوی با نمایشگر دو طرفه در دنیای گوشی‌های هوشمند جدید بوده و به همین دلیل هوآوی حق مالکیت ابداع آن را در چین به نام خود ثبت کرده است.

پتنت به ثبت رسیده از سوی هوآوی، یعنی طرح گوشی هواوی با نمایشگر دو طرفه کانسپت مفهومی را نشان می‌دهد که در آن شاهد یک گوشی با طراحی شبیه به Huawei Mate XS هستیم. با این حال این گوشی یک تفاوت اساسی با Huawei Mate XS دارد و تاشو نیست؛ اما در عوض از صفحه نمایش دو طرفه بهره می‌برد. هوآوی سابقه طولانی در ثبت اختراع و پتنت در سطح بین‌المللی دارد و یکی از شرگت‌های پیشرو در نوآوری است.
این سند فنی یک طراحی قابل توجه را نشان می‌دهد که در آن بخش جلویی گوشی تقریباً به طور کامل توسط صفحه نمایش پوشانده شده است و شاهد یک نمایشگر تمام‌صفحه با حاشیه‌های بسیار اندک هستیم. این صفحه نمایش تا پشت گوشی امتداد دارد. همچنین لبه سمت چپ گوشی توسط صفحه نمایش پوشانده شده است و در پشت دستگاه تا رسیدن به دوربین سه‌گانه آن ادامه دارد. اما در لبه سمت راست، دکمه پاور دستگاه و دکمه‌های تنظیم صدا یافت می‌شود. زیر دستگاه هم بلندگو، شکاف سیم‌کارت و یک درگاه USB-C قرار گرفته است.
هرچند در این مقطع زمانی، روشن نیست چنین طراحی نوآورانه‌ای تا چه حد عملی و سودمند خواهد بود، اما هوآوی در گوشی Mate XS از لبه پوشیده شده توسط صفحه نمایش به طرز جالبی استفاده کرده بود و امکان نمایش سلفی‌ها و اطلاعات در حالت آماده به کار وجود داشت. از همین رو، می‌توانیم برای این طرح اولیه نیز استفاده‌های جالبی را تصور کنیم. اما جواب این سوال هنوز مطرح است که آیا این طرح به مرحله تجاری سازی و بازار راه می‌یابد یا خیر.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!