تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی ، شروع همکاری در بخش مخابرات

تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی ، شروع همکاری در بخش مخابرات

Wilbur Ross وزیر بازرگانی ایالات متحده و Liu He معاون نخست وزیر چین

تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی

 

بر اساس قانون جدیدی که در روز سه‌شنبه مورخ 16 ژوئن و مصادف با 27 خرداد از طرف وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا تصویب و به اجرا گذاشته شده است، به شرکت‌های آمریکایی اجازه داده می‌شود تا در فعالیت‌هایی زیربنایی مانند ایجاد و ساخت استاندارد‌های مخابراتی با شرکت هوآوی همکاری کنند. به نظر تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی در حال آغاز است.
بر اساس قانونی که در 2019 اجرایی شده بود شرکت‌های آمریکایی از هرگونه فعالیت و همکاری با شرکت چینی هوآوی منع شده بودند که به کمک تصویب قانون جدید، این ممنوعیت در بخش مخابرات تا حدی زیادی برداشته شده است. وزیر بازرگانی آمریکا، آقای «ویلبر راس» (Wilbur Ross) ضمن تاکید بر تصویب قانون جدید اضافه کرد: “ایالات متحده آمریکا نیازمند دسترسی و استفاده از مدرن‌ترین فناوری‌های روز دنیا است و در راه رسیدن به این مهم آمادگی همکاری با شرکت‌های بین‌المللی را دارد. البته ما همچنان نگرانی‌های امنیتی خود را نیز در نظر گرفته و در صورت نیاز اقدام مقتضی را انجام خواهیم داد”

تعدیل قوانین سخت‌گیرانه آمریکا نسبت به هوآوی
دلیل اصلی این تغییر رویکرد بدون شک پیشرفت‌های بزرگ هوآوی در بخش مخابرات است. این شرکت در سال گذشته در بین پنج شرکت برتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه بوده است و بودجه عظیمی را در این بخش سرمایه‌گذاری کرده است. چنین سیاستی منجر به پیشرفت‌های بسیاری در زمینه های مختلف شده است. اما بدون شک مهمترین دستاورد هوآوی در بخش تکنولوژی‌های نوین، نسل جدید استانداردهای مخابراتی تلفن همراه یعنی 5G است. بر اساس گمانه‌زنی‌های کارشناسان، فناوری 5G هوآوی نزدیک به یک سال از تمامی رقبا جلوتر است و تقریبا تنها فناوری آماده استفاده در این زمینه است.
این تغییر می‌تواند آغاز فصلی تازه در روابط ایالات متحده آمریکا با غول فناوری چینی باشد اما باید دید در آینده چه تغییراتی در این رابطه ایجاد شده و کدام طرف می تواند برنده میدان رقابت باشد.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!