ابزاری کارآمد برای پورت کردن نرم‌افزارهای با سرویس‌های گوگل به فروشگاه‌ App Gallery هواوی اخبار

ابزاری کارآمد برای پورت کردن نرم‌افزارهای با سرویس‌های گوگل به فروشگاه‌ App Gallery هواوی

یکی از چالش‌هایی که پس از تحمیل محدودیت‌های نرم‌افزاری برای هواوی ایجاد شد، عدم دسترسی به برخی نرم‌افزارهای خاص برای کاربران HMS بود. اما اکنون به نظر می‌رسد یک شرکت نرم‌افزاری ابزاری کاربردی برای تبدیل برنامه‌های GMS به HMS ارائه نموده که روند پورت کردن را بسیار آسان‌تر کرده و می‌تواند مشکلات زیادی را در این زمینه مرتفع کند.

اگرچه تاکنون نسخه HMS بسیاری از نرم‌افزارهای پرکاربرد ایرانی و خارجی در دسترس کاربران قرار گرفته است، اما ممکن است هنوز برخی کاربران برای استفاده از بعضی اپلیکیشن‌های خاص دچار مشکل باشند. در این زمینه هواوی به همراه یکی از شرکایش ابزاری جدید را معرفی کرده که روند پورت کردن برنامه‌های GMS به App Gallery را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر کرده و کمک می‌کند بتوان با زحمت بسیار کمتری این تبدیل را انجام داد.

ChoiseSDK نام ابزاری است که این خدمات توسط آن عرضه شده است. جالب است بدانید که Choise SDk اولین بار ابزار تبدیل خود را برای نرم‌افزار موبایل Raiffejsen Bank توسعه داده است. این شرکت در ادامه، نرم‌افزار سرویس‌هایی مانند خدمات پستی، تلویزیون ملی و حتی راه‌آهن اتریش را نیز به نسخه مورد قبول هواوی تغییر داده که نشان‌دهنده سابقه و تجربه خوب آن در این زمینه است.

ChoiseSDK به تازگی با متن باز کردن پروژه قصد دارد آن را در سراسر دنیا گسترش داده تا کاربران بتوانند با غلبه بر دشواری‌های تبدیل، این روند را به آسانی طی کنند. دسترسی به این ابزار از طریق گیت‌هاب امکان‌پذیر است.

گفتنی است که اکوسیستم موبایلی هواوی همچنان در حال گسترش بوده و فروشگاه نرم‌افزاری App Gallery در حال حاضر تعداد 530 میلیون کاربر فعال روزانه دارد که نسبت به سال گذشته 61.5 درصد رشد داشته است. تنها در قاره اروپا، تعداد مراجعه‌کنندگان و خریدار محصولات آن 42 میلیون کاربر بوده است.

همچنین این پلتفرم در حال حاضر تعداد 2.3 میلیون توسعه‌دهنده دارد که 300 هزار نفر از آنها، ساکن کشوری خارج از چین هستند که این مقدار نسبت به عدد مشابه خود در سال گذشته، 77 درصد رشد داشته است.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!