رونمایی هواوی از یک وبسایت برای تجربه اجرای اپلیکیشن در سیستم عامل HarmonyOS اخبار

رونمایی هواوی از یک وبسایت برای تجربه اجرای اپلیکیشن در سیستم عامل HarmonyOS

هوآوی با HarmonyOS به دنبال خلق یک اکوسیستم جامع است و این سیستم عامل اختصاصی بر روی گوشی‌های هوشمند گرفته تا ساعت هوشمند و تلویزیون هوشمند قابل اجرا خواهد بود. امروز هوآوی یک وب سایت را به منظور آشنایی توسعه دهندگان با یکی از بزرگ‌ترین مزایای سیستم عامل HarmonyOS معرفی کرد.

طبق اعلام هوآوی حالا وب سایت تجربه آنلاین توسعه اپلیکیشن برای HarmonyOS در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از دمو To-Do List با عملی شدن ایده «یک‌بار نوشتن کُد؛ اجرا بر روی وسایل مختلف» آشنا شوند که همان ایده بزرگ HarmonyOS است. هوآوی با HarmonyOS یک سیستم عامل چند منظوره را توسعه داده است و تنها به گوشی‌های هوشمند محدود نمی‌شود.

لازم به ذکر است دمو To-Do List صرفاً با هدف آشنایی توسعه دهندگان با یکی از مزایای سیستم عامل HarmonyOS طراحی شده است و نمی‌توان با آن اپلیکیشن یا بازی طراحی کرد.

در وب سایت مورد بحث، کُد از پیش نوشته بر روی صفحه سه وسیله مختلف شامل گوشی هوشمند، ساعت هوشمند و تلویزیون هوشمند اجرا می‌شود تا کاربر به چگونگی نمایش آن بر روی وسایل مختلف پی ببرد. البته امکان دست‌کاری این کد و انجام کارهای بیشتری هم وجود دارد.

در صورتی که کُد مزبور دچار به هم ریختگی یا خطا شد، کافی است بر روی دکمه Reset کلیک کنید تا کُد اصلی بازگردانده شود. این کُد یک چک لیست با سه آیتم را با رنگ‌های مشخص ایجاد می‌کند که از سوی کاربر قابل انتخاب است.

دسامبر سال میلادی گذشته هوآوی در جریان رویداد معرفی بتای مخصوص توسعه دهندگان HarmonyOS 2.0، اعلام کرد توسعه دهندگان با HarmonyOS از طراحی دوباره اپلیکیشن ها و بازی‌های خود برای وسایل مختلف بی نیاز می‌شوند، زیرا HarmonyOS یک سیستم عامل چند منظوره است و می‌توان با تنها یک‌بار توسعه اپلیکیشن، آن را برای اجرا بر روی وسایل مختلف آماده کرد.

هوآوی با HarmonyOS نه تنها اهداف بسیار بزرگی را دنبال می‌کند و تاکنون برخی از آنها محقق شده‌اند، بلکه HarmonyOS می‌تواند به یک تحول بسیار بزرگ در دنیای توسعه دهندگان موبایل هم منتهی شود.

HarmonyOS 2.0 beta در روز 16 دسامبر 2020 با پشتیبانی از گوشی‌های P40 ،P40 Pro ،Mate 30 ،Mate 30 Pro  وMatePad Pro معرفی شد. در حالی که این نسخه بتا به طور کامل از اپلیکیشن های اندروید پشتیبانی می‌کند، یک لایه مبتنی بر Android Runtime امکان اجرای پکیج‌های اختصاصی HarmonyOS با پسوند HAP را هم می‌دهد.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!