هواوی با کنار زدن اپل به بالاترین آمار رضایت‌مندی مشتریان دست یافت اخبار

هواوی با کنار زدن اپل به بالاترین آمار رضایت‌مندی مشتریان دست یافت

حوزه لپ‌تاپ یکی از شاخه‌های اصلی فعالیت کمپانی هواوی به شمار می‌رود که در سالیان گذشته با رشد قابل توجهی روبرو بوده است. انتشار آمار جدید از یک موسسه معتبر چینی، نشان می‌دهد در سال 2021 میزان رضایت مندی مشتریان هواوی، با کنار زدن اپل، در جایگاه نخست قرار گرفته است.

با رویکرد جدید شرکت هواوی طی چند سال گذشته، حضور بیشتر این شرکت در بازارهای مختلف، منجر به رقم خوردن اتفاقات جالب توجهی شده است. یکی از این حوزه‎‌ها که در استراتژی جدید هواوی، توجه به آن افزایش پیدا کرده، بازار لپ‎تاپ‎‌هاست. در این حوزه، هواوی با محصولات جدید MateBook خود توانسته‎ محصولات کارآمد و چشمگیری را تولید کند که کیفیت بالای آنها منجر به ایجاد رضایت بالا توسط مشتریان شده است.

بنا بر آمار دوره‌ه‎ای موسوم به China Customer Satisfaction Index که توسط موسسه معتبر Chnbrand منتشر شده و به بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از محصولات مختلف در بازار می‌‎پردازد، شرکت هواوی به صدر رتبه‌‎بندی گروه لپ‎تاپ‎‌ها و کامپیوترهای همراه رسیده است.

این جایگاه طی چند سال گذشته در اختیار شرکت اپل قرار داشت و اکنون شرکت هواوی توانسته با کنار زدن اپل، به رتبه اول سطح رضایت‌‎مندی مشتریان برسد.

این رتبه بندی در سال 2021 شامل دوازده برند برتر بازار لپ‎تاپ‎‌ها بوده که در میان آنها نام‎‌های معتبری مانند هواوی، اپل، دل، شیائومی، لنوو و… به چشم می‌خورد.

لپ تاپ های هواوی

هواوی از سال 2016 کار خود را در حوزه تولید لپ‎‌تاپ‎ها شروع کرده و از سال 2017 وارد رتبه‌بندی موسسه Chnbrand در حوزه رضایتمندی بازار لپ‎تاپ شد. در سال 2018 از نظر میزان رضایت مندی مشتریان هواوی در جایگاه ششم قرار داشت و سپس در سال‎های 2019 و 2020 با ارتقایی قابل توجه به رتبه دوم  در بازار لپ‎تاپ چین دست یافت.

در ادامه، با در نظر گرفتن پیشرفت‎‌های هواوی و ساخت سری جدید لپ‌تاپ‌های میت‌بوک، این شرکت در سال 2021 برای اولین بار با کنار زدن اپل، جایگاه اول سطح رضایتمندی را از آن خود کرده است.

هواوی در حال حاضر سه گروه مختلف از لپ‎تاپ‎‌های خانواده میت بوک را تولید و برای کاربران با نیازهای متفاوت روانه بازار می‎کند. ارزان‎ترین دسته محصولات هواوی در این گروه، سری MateBook D هستند که به صورت ویژه با قیمت مناسب خود، کاربران با بودجه کمتر را هدف قرار داده ‎اند.

میزان رضایت مندی مشتریان هواوی

سری بعدی، محصولات HUAWEI MateBook هستند که برای کاربران جدید پلتفرم هواوی و حرفه‌‎ای‌ها مناسب هستند. این لپ‎‌تاپ‎ها با وزن اندک و قابلیت‌‎های مناسب خود مخصوص کاربرانی هستند که قصد استفاده از لپ‎تاپ در همه مکان‎‌ها را داشته و جابه‌جایی زیادی دارند. سری MateBook X نیز به عنوان پرچمدار هواوی، بالاترین کیفیت را با سخت‌‎افزار و مشخصات رده بالا، در اختیار کاربران حرفه‌‎ای قرار می‌‎دهند.

کلام آخر

پس از درصد بالای میزان رضایت مندی مشتریان هواوی که این کمپانی با حضور در بازار لپ‌‎تاپ‎ها کسب کرده، این شرکت به تولید مانیتورها و دیگر تجهیزات هوشمند روی آورده است. کلیه اقدامات فوق منجر به رشد وضعیت هواوی در بازار کالاهای مختلف گردیده و در نتیجه، جایگاه این شرکت را در این حوزه‎ ها در وضعیت بسیار مناسبی قرار داده است.

لپ‌تاپ‌های هواوی در بازار ایران نیز در دسترس کاربران قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند مدل‌های مختلف لپ‌تاپ‌های MateBook را با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش رسمی در بازار کشور تهیه کنند.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!