رویایی که هواوی محقق کرد: اندازه‌گیری دمای بدن با گوشی!

یکی از گوشی‌های جدید هواوی که توجه بسیاری از کاربران و منتقدان را به خود جلب کرده، گوشی Huawei Mate 40 RS پورشه دیزاین بوده است. همانطور که می‌دانید این گوشی خاص، مجهز به ترمومتر (دماسنج) بوده و بر همین اساس می‌تواند دمای بدن را نیز اندازه بگیرد.

نکته جالب آن که با توجه به شیوع ویروس کرونا، اخیراً از این گوشی در یک مراسم جهت پایش دمای بدن مهمانان به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشخیص بیماران احتمالی استفاده شده است. طبق عکس‌های منتشر شده، از ماژول مادون قرمز موجود در پشت گوشی هواوی میت 40 آر اس برای تشخیص دمای بدن افراد به صورت لحظه‌ای بهره گرفته شده است تا کیس‌های مشکوک به کرونا تشخیص داده شوند.

البته این اتفاق برای دوستداران هواوی موضوع تازه‌ای نیست؛ چرا که می‌دانیم گوشی هواوی Mate 40 RS پورشه دیزاین، مجهز به سنسور دماسنج مبتنی بر امواج مادون قرمز است که می‌تواند دمای بین منفی 20 تا مثبت 100 درجه سانتی‌گراد را با دقت مناسب اندازه‌گیری کند.

سنسور اینفرارد گوشی هواوی چگونه می‌تواند دما را اندازه بگیرد؟

گوشی میت 40 آر اس پورشه دیزاین در کنار ماژول دوربین پشتی خود، یک حسگر مادون قرمز (اینفرارد) دارد که بر حسب انرژی دریافتی از امواج مادون قرمز، می‌تواند دما را اندازه بگیرد. این اندازه‌گیری محدود به دمای بدن انسان‌ها نیست و می‌توان با آن دمای کلیه اشیا را نیز تعیین کرد.

بدین منظور کافی است تا اپلیکیشن Thermometer را بر روی این گوشی اجرا کرده و سنسور گوشی را در فاصله یک تا سه سانتی متری جسم مورد نظر قرار داد تا دمای آن اندازه‌گیری شود. باید توجه داشت که برای اندازه‌گیری صحیح، نباید هیچ منبع گرمایی در فاصله 50 سانتی‌متری جسم مورد نظر وجود داشته باشد. پس از اندازه‌گیری دما، گوشی با لرزش (ویبره) پایان کار را اعلام می‌کند و دما را نمایش خواهد داد.

گوشی PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 40 RS از اعضای جدید و لوکس خانواده محصولات هواوی است. این محصول رده‌بالا دارای تراشه پرقدرت Kirin 9000، دوازده گیگابایت رم، 512 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و دوربین پنج‌گانه (واید، اولترا واید، تله فتو، سوپر زوم و عمق‌سنج) است. سوپرشارژ 66 واتی و نمایشگر باکیفیت 6.67 اینچی در کنار طراحی چشمگیر و اسپورت، از دیگر ویژگی‌های این گوشی مدرن بوده که طی همکاری نزدیک دو کمپانی هواوی و پورشه، طراحی و ساخته شده است.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!