آموزش HMS: نحوه انتقال مخاطبین و فایل‌ها از گوشی قدیمی

آموزش HMS: نحوه انتقال مخاطبین و فایل‌ها از گوشی قدیمی

برای انتقال مخاطبین و فایل‌ها از گوشی قدیمی به گوشی جدید هواوی مبتنی بر HMS می‌توانید از راهنمای زیر استفاده نمائید. این آموزش سرویس موبایل هواوی HMS به صورت قدم به قدم تمامی مراحل این فرآیند را توضیح داده تا شما با کمترین مشکل اطلاعات خود را جابه‌جا کنید. در ادامه با این آموزش همراه ما باشید.

 

 1. در گوشی قدیمی خود وارد برنامه Contact یا نرم‌افزار مشابه آن که مخاطبین شما در آن وجود دارد، شوید.

 1. وارد بخش مخاطبین Contacts شوید

 1. در صفحه مخاطبین، قسمت بالا گزینه‌های بیشتر (سه‌نقطه) را انتخاب کرده و گزینه تنظیمات setting را انتخاب کنید.

 1. در این صفحه گزینه ورود/خروج اطلاعات Import/Export را انتخاب کنید.

 1. در این صفحه گزینه خروجی به حافظه Export to Storage را انتخاب کنید.

 1. در پنجره جدید نام فایل خروجی نمایش داده می‌شود. پس از به خاطر سپردن آن گزینهExport را انتخاب کنید.

 1. در پنجره جدید تمامی موارد را تیک بزنید تا فایل پشتیبانی شامل تمام اطلاعات شما باشد. سپس گزینه OK را انتخاب کنید

 1. در این مرحله همانطور که در تصویر می‌بینید دستگاه شروع به پشتیبان‌گیری از اطلاعات شما می‌کند. اجازه دهید کامل شود.

 1. در این مرحله شما نیاز به یک برنامه مدیریت فایل در گوشی خود دارید. این نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض بر رروی بسیاری از گوشی‌ها نصب شده است. در صورت نبودن چنین برنامه ای در گوشی خود می‌توانید از نمونه‌های موجود در همه مارکت‌های نرم‌افزاری به صورت رایگان استفاده کنید.

 1. پس از ورود به برنامه، تمامی فایل‌های موجود در گوشی شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله باید به شاخه اصلی حافظه داخلی گوشی مراجعه نمائید. بسیاری از نرم‌افزارها به صورت پیش‌فرض همان شاخصه اصلی حافظه را نشان می‌دهند. پس از ورود به این بخش باید یک فایل به نامی که در قدم 6 ذخیره کردید، را بیابید. (معمولا در انتهای صفحه قرار دارد). پس از پیدا کردن فایل مورد نظر چند ثانیه آن را لمس کنید تا گزینه‌ها نشان داده شود. از پنجره جدید دوباره بخش سه نقطه را انتخاب کنید تا گزینه‌های بیشتری نشان داده شود

 1. از منوی باز شده گزینه اشتراک‌گذاری Share را انتخاب کنید.

 1. از پنجره جدید و در بین گزینه‌های نمایش داده شده Google drive را انتخاب کنید

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

 1. در این صفحه نام فابل را وارد کرده و گزینه ذخیره save را بزنید تا فایل درGoogle drive  شما ذخیره شود. این برنامه به شما امکان ذخیره فایل بر روی فضای اینترنت را می‌دهد. اما باید توجه کنید که حتما در Google drive خود وارد شده باشید تا در گوشی جدید بتوانید دوباره به فایل خود دسترسی داشته باشید. پس از اتمام این بخش کار شما با گوشی قدیمی تمام شده است.

 1. در گوشی HMS جدید خود وارد یک مرورگر اینترنت شوید و آدرس مقابل را وارد کنید https://drive.google.com تا وارد صفحه زیرشوید. در این صفحه مطابق معمول مشخصات اکانت گوگل خود را شامل نام کاربری و پسورد خود وارد کرده و مراحل ورود به اکانت گوگل خود را انتها ادامه دهید.

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

 1. حالا وارد اکانت درایو خود شده‌اید و می‌توانید فایل پشتیبانی که ذخیره کرده اید را درست به همان نام پیدا کنید.

 1. با انتخاب فایل مورد نظر امکان ذخیره فایل به شما داده می‌شود.

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

 1. در این مرحله درست به مانند مرحله 9 نیازمند یک برنامه مدیریت فایل هستید که به احتمال بسیار زیاد بر روی گوشی جدید هم به صورت پیش‌فرض وجود دارد. این برنامه را باز کرده و وارد بخش دانلودها شوید تا فایل موردنظر خود به همان نام را پیدا کنید.

 1. پس از انتخاب فایل گوشی به صورت خودکار آن را تشخیص داده و اجازه می‌دهد توسط برنامه Contact باز شود. برای این کار یکی از گزینه‌های Always یا Just Once را انتخاب کنید.

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

 1. در صورتی که برنامه Contact به بخش تصاویر و مدیا (Photos, Media and other files) دسترسی نداشته باشد. در صفحه بعدی اجازه دسترسی را با انتخاب گزینه Allow بدهید

 1. در این مرحله باید اجازه وارد کردن اطلاعات از فایل به گوشی جدید داده شود. برای این کار در پنجره جدید گزینه OK را انتخاب کنید.

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

 1. دستگاه شما در یک پروسه که مدتی طول می‌کشد اطلاعات گوشی قدیمی را وارد گوشی جدید می‌کند

 1. حالا با مراجعه به بخش مخاطبین گوشی هواوی یا قسمت‌های دیگر مشاهده خواهید کرد که اطلاعات شما منتقل شده و آماده استفاده است.

انتقال مخاطبین و فایل‌ها

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!