درآمد و سود هواوی در سال 2020 افزایش پیدا کرد؛ پیشرفت حتی در شرایط سخت! اخبار

درآمد و سود هواوی در سال 2020 افزایش پیدا کرد؛ پیشرفت حتی در شرایط سخت!

گزارش مالی سال 2020 هواوی نشان می‌دهد این کمپانی توانسته با وجود محدودیت‌های ایجاد شده از سوی دولت ایالات متحده، به رشد درآمد پیش‌بینی شده دست پیدا کند. فروش هواوی در سال 2020 میلادی به 136.7 میلیارد دلار رسیده و سود 9.9 میلیارد دلاری را عاید این کمپانی کرده است. بر همین اساس درآمد هواوی 3.8 درصد و سود این کمپانی 3.2 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش پیدا کرده است.

طبق آمار ارائه شده، درآمد هواوی از فروش حاصل از بازار آمریکا 24.5 درصد کاهش داشته اما درآمد این کمپانی از بازار چین به 66 درصد رسیده که رشد قابل ملاحظه‌ای را نسبت به سال 2019 با 59 درصد افزایش نشان می‌دهد. این کمپانی به لطف رشد بسیار سریع فناوری 5G در چین توانسته در بخش کسب و کار تجهیزات مخابراتی خود رشد فروش چشمگیری را تجربه کند.

همچنین اپراتورهای شریک تجاری هواوی در اروپا، خاورمیانه و آفریقا که از تجهیزات این کمپانی استفاده می‌کنند، تقاضای بسیار بالایی برای تجهیزات 5G هواوی داشته‌اند. از سوی دیگر، همچنان شاهد رشد جزئی کسب و کار محصولات رده مصرف کننده هواوی نیز هستیم.

هرچند تحریم‌های وضع شده از سوی دولت دونالد ترامپ در سال 2019 توانسته رشد شتابان کسب و کار موبایل هواوی را با کندی روبرو کند، اما این کمپانی در حوزه‌های دیگری چون کشاورزی هوشمند، تجهیزات پزشکی و خودروهای الکتریکی رشد داشته است.

کسب و کار محصولات سازمانی هواوی هم توانسته به لطف خلق یک اکوسیستم بزرگ، رشد مناسبی را در فروش تجربه کند. این کمپانی در حوزه Cloud نیز رشد داشته و توانسته نظر بیمارستان‌های آموزشی را به خود جلب کند تا از آن برای ایجاد پلتفرم‌های یادگیری به منظور ارائه خدمات به بیش از 50 میلیون دانشجوی جوان استفاده کنند.

این گزارش نشان می‌دهد هواوی با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات توانسته در سال 2020 رشد درآمد داشته باشد که با توجه به دامنه وسیع تحریم‌ها، از نگاه ناظران، عملکردی کاملاً مثبت ارزیابی  می‌شود.

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!