معرفی نرم‌افزار HUAWEI Health ؛ مربی ورزشی و نگهبان سلامتی شما!

معرفی نرم‌افزار HUAWEI Health ؛ مربی ورزشی و نگهبان سلامتی شما!

چه از جمله ورزشکاران حرفه‌ای باشید و چه افرادی که برای حفظ سلامتی ورزش می‌کنند، داشتن یک نرم‌افزار پایش پارامترهای ورزش و سلامتی همچون نرم افزار هواوی هلث HUAWEI Health در داخل گوشی هوشمندتان می‌تواند امری بسیار مهم و حتی ضروری باشد. با وجود اینکه بیشتر شرکت‌ها نرم‌افزار اختصاصی خود را دارند ولی شاید بتوان گفت که  نرم افزار HUAWEI Health نسخه‌ای کامل و جامع برای همه کاربران است. در ادامه این مطلب ما مروری بر معرفی و آموزش کار با huawei health خواهیم داشت. از شما دعوت می کنیم همراه ما باشید.

انجام منظم فعالیت‌های ورزشی، لازمه‌ی زندگی سالم و تضمین کننده سلامت جسم کاربران در روزگار ماشینی ماست. اما همین موضوع به خودی خود اگر در چارچوبی صحیح و مناسب صورت نگیرد موجب آسیب رسیدن، به جای بهبود وضعیت جسمی می‌شود.

نرم افزار HUAWEI Health

در عین حال بررسی منظم انجام فعالیت‌های ورزشی و در همان زمان پایش پارامترهای زیستی خود از اهمیت بالایی برخوردار است که می‌تواند به راحت‌ترین صورت و با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه‌ای که در این زمینه وجود دارند صورت بگیرد. البته هماهنگ شدن این نرم‌افزارها با ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند خود ویژگی مثبتی است که اجازه می‌دهد بتوانیم در هر زمانی، چه وقتی که گوشی همراه ماست و چه زمانی که نیست، از ریز فعالیت‌های ورزشی انجام شده مطلع شویم.

پیشنهاد هواوی برای این هدف، استفاده از نرم افزار هواوی هلث است که تنها متعلق به کاربران گوشی‌های این برند نبوده و می‌توان با نصب نرم افزار HUAWEI Health آن روی گوشی‌های دیگر، به راحتی بر فعالیت‌های ورزشی و تندرستی انجام شده مدیریت داشته و وضعیت سلامتی را در کنار ساعت ‌های هوشمند هواوی مورد بررسی قرار داد. در ادامه به معرفی مهمترین و بهترین قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌پردازیم.

امکان ضبط فعالیت‌های بیش از 100 نوع ورزش خاص در برنامه HUAWEI Health

می‌توان با انجام چند مرحله ساده، نرم افزار HUAWEI Health را برای پایش فعالیت‌های ورزشی بیش از 100 رشته مختلف آماده کرد. در این حالت نرم‌افزار به خوبی با درگیری حرکات انجام شده و در عین حال ثبت علائم حیاتی کاربر در حین انجام هر یک از حرکات، نموداری دقیق از پارامترهای مختلف در حین تمرین را ارائه می‌دهد.

آموزش کار با huawei health

ارائه این اطلاعات می‌تواند به صورت ویژه‌ای کاربر را در شناخت وضعیت جسمی خود قرار داده و زمینه رفع ضعف‌ها و مشکلات او را فراهم کند. در نهایت امکان ذخیره و اشتراک‌گذاری این وضعیت با پزشک معالج و یا مربی ورزشی نیز وجود دارد که کمک می‌کند بتوان با دقت بیشتری فعالیت‌های ورزشی را برنامه‌ریزی و اجرا نمود.

برنامه دقیق و کامل برای تمرین دویدن با نرم افزار هواوی هلث

دویدن جزء جدایی‌ناپذیر بیشتر ورزش‌ها و یک اصل همیشگی در حفظ سلامتی است. با استفاده از نقشه‌های راهنمای دویدن هواوی می‌توانید یک برنامه تمرین دویدن سالم و حرفه‌ای را تنظیم کنید که در آن اطلاعاتی دقیق از برنامه دویدن، محل انجام تمرین و نمایش زنده مسیر حرکت برای ماندن در طریق صحیح و در عین حال میزان کالری سوزانده شده به همراه ضربان قلب نمایش داده می‌شود تا بتوانید همه پارامترهای مورد نیاز هنگام دویدن را مشاهده کنید.

برنامه HUAWEI Health

لازم به ذکر است که این اطلاعات قابل دریافت از ساعت یا دستبند هوشمند شماست که می‌تواند شما را از لزوم تمرکز بر صفحه گوشی بی‌نیاز کند و در پایان تمرین دویدن نیز گزارشی کامل با جزئیات مورد نیاز را به اطلاع‌تان برساند.

حتی می‌توانید از مسیر حرکت خود نیز ویدئویی که به صورت خودکار روی نقشه تهیه می‌شود را در اختیار داشته باشید. این قابلیت نرم افزار HUAWEI Health که Dynamic Tracking نام دارد برای شما امکان به اشتراک‌گذاری تمرین‌های ورزشی انجام شده روی شبکه‌های اجتماعی و همراه کردن دوستان و دنبال‌کنندگان‌تان با تمرین انجام شده را فراهم خواهد کرد.

حتی این امکان نیز وجود خواهد داشت که وضعیت تمرین‌های ورزشی و سلامتی خود را با دوستان یا افراد دیگر در هر نقطه دیگری از دنیا هماهنگ کرده و به صورت مجازی، مانند یک تیم ورزشی با هم تمرین کنید.

برنامه Huawei Health برای iOS

امکان پایش سلامتی و وضعیت جسمی در نرم افزار HUAWEI Health

بخش مهمی از قابلیت‌های برنامه HUAWEI Health در زمینه پایش اطلاعات فیزیکی و سلامتی فرد ارائه می‌شوند که شامل اماکانات مهمی است.

بررسی 24 ساعته ضربان قلب کاربر و ارائه گرافی دقیق با اطلاعات ریز و کاربردی برای آگاهی از وضعیت شماست از جمله قابلیت‌های مهم برنامه HUAWEI Health است که طی آن حتی اطلاعاتی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه به کاربر ارائه خواهد شد تا بتواند هر نوع مقایسه‌ای که مد نظر دارد از وضعیت ضربان قلب خود انجام دهد.

استخراج میزان سطح اشباع اکسیژن خون که این روزها به واسطه شیوع بیماری کرونا بیش از هر زمان دیگری برای افراد حائز اهمیت است از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار HUAWEI Health است که با دریافت اطلاعات از گوشی هوشمند، نمودار ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالیانه ارائه می‌دهد که بررسی مداوم آن می‌تواند کاربر را از بسیاری از خطراتی که در کمین سلامتی او هستند، بسیار زودتر از وخامت اوضاع و نیاز به مراجعه حضوری به پزشک، مطلع سازد.

برنامه Huawei Health برای اندروید

در این حالت نیز کاربر می‌تواند به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه ببیند که کیفیت خواب او در چه حدی بوده است

ارائه گراف دقیق از نحوه خواب کاربر با دسته بندی اوضاع جسمی او در چهار سطح هوشیاری حین خواب که به نوعی اعلام کننده کیفیت خواب است از جمله قابلیت‌های دیگر است. در این حالت نیز کاربر می‌تواند به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه ببیند که کیفیت خواب او در چه حدی بوده است و در صورت کسب امتیاز نه چندان بالا در این زمینه، عوامل را بررسی کرده و یا شرایط را با پزشک معالج خود در میان بگذارد.

بررسی سطح استرس فرد نیز از دیگر قابلیت‌های دیگر نرم افزار Health هواوی است که به شما نشان خواهد داد طی یک روز کاری، انجام فعالیت ورزشی و یا حتی درس‌خواندن و انجام فعالیت‌های عملی و تحقیقاتی، چه زمانی دچار استرس شده‌اید. مسلماً کسب اطلاعات در این زمینه، می‌تواند کمک شایانی در مدیریت اوضاع برای دوره‌های بعدی گردد.

دانلود برنامه Huawei Health برای iOS

اگر دستگاهی که به نرم افزار تندرستی هواوی متصل کرده‌اید امکان اندازه‌گیری وزن را داشته باشد امکان دریافت اطلاعات از آن و مدیریت وزن دقیق کاربر نیز وجود دارد ولی با این حال در صورت استفاده از ترازوهای ثالث می‌توانید وزن خود را در هر بازه تمرینی یا مشخص، به صورت دستی در نرم‌افزار وارد کنید تا از روند مدیریت وزن خود به صورت دقیق مطلع شده و اطلاعات کافی را در مکانی مورد اطمینان ذخیره کنید.

مدیریت ابزار جانبی نرم افزار هواوی هلث

جدای از ویژگی‌های سلامتی و پایش وضعیت تمرینی و جسمی فرد در برنامه Health هواوی، امکان کنترل کامل دستبند و یا ساعت هوشمند متصل به گوشی هوشمند نیز فراهم شده است. برای مثال می‌توانید با دستگاه‌هایی که دارای حافظه داخلی هستند ارتباط برقرار کرده، ترک‌های موسیقی مورد علاقه خود را منتقل یا حتی واچ‌فیس‌های آنها را تغییر دهید.

امکان اتصال به تجهیزات دیگر مانند دستگاه‌های هوشمند ضربان قلب، دوچرخه ثابت، تردمیل و … نیز در نرم افزار هواوی هلث وجود دارد.

نرم افزار HUAWEI Health امکان اتصال به دستگاه‌های غیرپوشیدنی دیگر مانند دستگاه‌های هوشمند ضربان قلب، دوچرخه ثابت، تردمیل و … نیز وجود خواهد داشت که در این حالت می‌توانید تنظیمات در دسترس این دستگاه‌ها را انجام داده و یا اطلاعات مورد نیاز و ممکن را از آنها دریافت یا به آنها ارسال کنید.

نرم افزار هواوی هلث

سخن پایانی

در مطلب به آموزش کار با Huawei Health پرداختیم. برنامه هواوی هلث قابلیت های بیشماری دارد که هم برای افراد مبتدی و هم برای ورزشکاران حرفه ای بسیار کارآمد خواهد بود. نرم افزار HUAWEI Health یکی از بهترین نرم‌افزارهای ارائه شده برای پایش وضعیت سلامتی، هماهنگی با دستگاه‌های جانبی و یا تنظیم وضعیت تمرینی و ورزشی کاربران است که امکانات بسیار زیادی را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

استفاده دقیق از برنامه تندرستی هواوی به کاربر کمک می‌کند حتی در صورت مشاهده روند غیرعادی در ثبت پارامترهای سلامتی، شرایط را به اطلاع مربی و یا پزشک خود قرار داده تا از بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده آگاه گردد.

برنامه هواوی هلث

در نهایت باید گفت استفاده از همه امکانات برنامه هواوی هلث به خوبی کاربر را در وضعیت سلامتی و روند تمرینی و ورزشی خود قرار می‌دهد و می‌تواند بهترین ابزار برای اطلاع از آنچه در حفظ سلامتی فرد مهم است باشد.

سوالات متداول

نرم افزار هواوی هلث چیست؟

این برنامه، نرم افزار اختصاصی هواوی است که به شما امکان استفاده از ده ها قابلیت سنجش سلامتی را خواهد داد.

نحوه استفاده از نرم افزار تندرسی هواوی چگونه است؟

این نرم افزار روش کار بسیار ساده ای دارد. برای فعال سازی و آموزش کار با huawei health به متن مقاله مراجعه کنید.

ترفند رفع مشکل دانلود واچ فیس در ساعت های هوشمند هواوی با HUAWEI Health

 

با عضویت در خبرنامه هوآوی به روز بمانید!